3 powody, dla których zabieranie pracy do domu jest złym pomysłem

Jeśli nie jesteś osobą, która pracuje w domu, zabieranie ze sobą po godzinach codziennych zadań do domu jest złym wyborem. Praca powinna być wykonywana przy biurku, w wygodnym fotelu biurowym z siatki, chyba że masz elastyczny system pracy. Każde inne rozwiązanie to igranie z ogniem.

Dlaczego? Z następujących trzech powodów:

  1. W tym momencie powinieneś być poza pracą i spędzać cenny czas z bliskimi. Jeśli zabierasz pracę do domu i robisz to poza godzinami pracy, całkowicie zaburzasz równowagę między życiem domowym a zawodowym.
  2. Wynoszenie jakiejkolwiek pracy poza biuro stanowi ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Nie ma znaczenia, czy praca jest poufna, wrażliwa czy nie - istnieje ryzyko, że zgubisz dokument lub że niepowołana osoba dostanie go w swoje ręce, gdy będziesz pracować przy stoliku w salonie lub przewozić go z punktu A do punktu B.
  3. Świadczy to o tym, że nie radzisz sobie w godzinach pracy. Może Ci się wydawać, że jesteś pracowity i wydajny, starając się wykonać więcej pracy, ale tak naprawdę pokazujesz swojemu przełożonemu, że nie radzisz sobie w ciągu dnia pracy i potrzebujesz dodatkowego czasu. Świadczy to o niekompetencji na wiele sposobów, nawet jeśli starasz się osiągnąć odwrotny cel.

Tak jak jedzenie lunchu przy biurku stanowi poważny problem, jeśli chodzi o zachowanie równowagi między czasem dla siebie a czasem pracy, tak zabieranie pracy do domu będzie na dłuższą metę powodować tylko stres. Zachowaj pracę tam, gdzie powinna być - we współczesnym środowisku biurowym!

Co sądzisz o zabieraniu pracy z biura?

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie! Życzymy miłej i pomocnej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Kontakt
Powlekany czy niepowlekany?
Urządzenia wielofunkcyjne

Świeże newsy branżowe

Dlaczego jakość snu jest istotnym czynnikiem produktywności
Czym dokładnie jest praca zespołowa?
3 powody, dla których zabieranie pracy do domu jest złym pomysłem
© Copyright singlembyc. All Rights Reserved.