3 powody, dla których zabieranie pracy do domu jest złym pomysłem

Jeśli nie jesteś osobą, która pracuje w domu, zabieranie ze sobą po godzinach codziennych zadań do domu jest złym wyborem. Praca powinna być wykonywana przy biurku, w wygodnym fotelu biurowym z siatki, chyba że masz elastyczny system pracy. Każde inne rozwiązanie to igranie z ogniem.

Dlaczego? Z następujących trzech powodów:

  1. W tym momencie powinieneś być poza pracą i spędzać cenny czas z bliskimi. Jeśli zabierasz pracę do domu i robisz to poza godzinami pracy, całkowicie zaburzasz równowagę między życiem domowym a zawodowym.
  2. Wynoszenie jakiejkolwiek pracy poza biuro stanowi ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Nie ma znaczenia, czy praca jest poufna, wrażliwa czy nie - istnieje ryzyko, że zgubisz dokument lub że niepowołana osoba dostanie go w swoje ręce, gdy będziesz pracować przy stoliku w salonie lub przewozić go z punktu A do punktu B.
  3. Świadczy to o tym, że nie radzisz sobie w godzinach pracy. Może Ci się wydawać, że jesteś pracowity i wydajny, starając się wykonać więcej pracy, ale tak naprawdę pokazujesz swojemu przełożonemu, że nie radzisz sobie w ciągu dnia pracy i potrzebujesz dodatkowego czasu. Świadczy to o niekompetencji na wiele sposobów, nawet jeśli starasz się osiągnąć odwrotny cel.

Tak jak jedzenie lunchu przy biurku stanowi poważny problem, jeśli chodzi o zachowanie równowagi między czasem dla siebie a czasem pracy, tak zabieranie pracy do domu będzie na dłuższą metę powodować tylko stres. Zachowaj pracę tam, gdzie powinna być - we współczesnym środowisku biurowym!

Co sądzisz o zabieraniu pracy z biura?

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie! Życzymy miłej i pomocnej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Kontakt
Powlekany czy niepowlekany?
Urządzenia wielofunkcyjne

Świeże newsy branżowe

Co zrobić, gdy... Biznes nie wydaje się rosnąć
Co zrobić, gdy ... Musisz zmienić swój system komputerowy
Co zrobić, gdy ... Chcesz zachęcić swoich pracowników do większej...
© Copyright singlembyc. All Rights Reserved.