Co zrobić, gdy ... Chcesz zachęcić swoich pracowników do większej aktywności fizycznej

Czy wiesz, że pracownicy biurowi są klasyfikowani jako osoby wykonujące pracę siedzącą?

To prawda. Możesz pracować tak ciężko, jak to tylko możliwe, siedząc na swoim biurowym krześle, ale fakt, że siedzisz oznacza, że jesteś narażony na poważne problemy zdrowotne w dłuższej perspektywie.

Jest to znane jako choroba siedząca i jest to stan, na który narażeni są pracownicy biurowi. Jest jednak jeden sposób, aby drastycznie zmniejszyć ryzyko, a mianowicie należy wstać i więcej się ruszać. Aktywna praca to droga do przodu.

Jako kierownik chcesz oczywiście, aby Twoi pracownicy wykonywali swoją pracę każdego dnia i byli jak najbardziej wydajni. Jak mogą to zrobić, jeśli nie będą regularnie wstawać i chodzić?

Istnieje wiele sposobów, w jakie możesz wykorzystać swoje praktyczne umiejętności rozwiązywania problemów w miejscu pracy!

  • Zainwestuj w biurka z regulacją wysokości - Siedzenie, a następnie stanie przez pewien czas może być dobrym sposobem na bycie bardziej aktywnym i nadal wydajnym. Biurka z regulacją wysokości są świetnym rozwiązaniem, możesz też zdecydować się na podstawki pod laptopa, jeśli jest to bardziej odpowiednia opcja.
  • Zachęcaj pracowników do wstawania i poruszania się - Wspomnij swoim pracownikom, że wstawanie i poruszanie się jest dobre dla ich zdrowia i pomoże im lepiej się skupić i skoncentrować. Oznacza to korzystanie ze schodów zamiast windy, chodzenie do pracy lub wstawanie i rozciąganie się co jakiś czas.
  • Wdrożenie spotkań na stojąco lub pieszo - Regularnie tracimy ogromną ilość czasu siedząc przy meblach w sali konferencyjnej. Aby uczynić spotkania bardziej zwięzłymi i użytecznymi, a jednocześnie zapewnić sobie trochę ruchu, dobrym rozwiązaniem są spotkania na stojąco.
  • Nie pozwalaj pracownikom jeść lunchu przy biurkach - Zasada nie jedzenia lunchu przy biurkach jest obowiązkowa. Zachęca to pracowników do wstania, pójścia na spacer, zmiany otoczenia, a w zasadzie do odpoczynku!
  • Zachęcanie do regularnych przerw - Oczywiście regularne przerwy są również ważne, więc upewnij się, że nie tylko zachęcasz ludzi do ich robienia, ale również dajesz im miejsce, w którym mogą się udać, takie jak meble do odpoczynku, kabiny biurowe itp. Bardzo korzystne są również przestrzenie zewnętrzne.
  • Informuj pracowników o ryzy ku związanym ze zbyt długim siedzeniem - Dobrym wyborem jest po prostu wyjaśnienie pracownikom ryzyka związanego ze zbyt długim siedzeniem. W ten sposób pracownicy stają się odpowiedzialni za swoją sytuację i mogą podejmować rozsądne decyzje.

Jest całkowicie możliwe, aby być produktywnym i jednocześnie aktywnym!

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie! Życzymy miłej i pomocnej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Kontakt
Powlekany czy niepowlekany?
Urządzenia wielofunkcyjne

Świeże newsy branżowe

Co zrobić, gdy... Biznes nie wydaje się rosnąć
Co zrobić, gdy ... Musisz zmienić swój system komputerowy
Co zrobić, gdy ... Chcesz zachęcić swoich pracowników do większej...
© Copyright singlembyc. All Rights Reserved.