Co zrobić, gdy ... Musisz zmienić swój system komputerowy

Firmy muszą się zmieniać i dostosowywać, aby nadążać za potrzebami rynku i zwiększać poziom wydajności. To czasami oznacza zmianę technologii, aby uzyskać więcej efektów i pracować inteligentnie.

Jednak nikt nie powiedział, że zmiana systemu komputerowego w dużej firmie jest kiedykolwiek łatwe! Nawet w małej firmie, posiadanie całkowicie nowego systemu komputerowego może być koszmarem na początku. Nie tylko wymaga okresu przejściowego z zapasowymi systemami w miejscu (na wszelki wypadek), ale również trzeba przeszkolić pracowników, jak go używać. To może często powodować niepokój, zwłaszcza jeśli masz starszych pracowników, którzy być może nie są dość tech-savvy jak niektóre z młodszych pracowników.

Jeśli zamierzasz zmienić swój system komputerowy, musisz najpierw określić powód, dla którego to robisz. Jakie korzyści przyniesie zmiana i czy są one warte zachodu? Czy koszt zmiany przełoży się na większe zyski? To nie jest dobre zmiany, jeśli to będzie kosztować fortunę, a następnie nie będzie odzyskać te nakłady dość szybko po.

Jeśli jesteś pewien, że zmiana jest w porządku, to musisz zrobić swoje badania. Skontaktować się z kilkoma firmami i dostać je przyjść i pitch do Ciebie. Nie decyduj się na pierwszą z nich. Zwróć się o pomoc do działu IT (jeśli go masz) lub do specjalistów, którzy mogą Ci doradzić. Jest to ogromna decyzja i jeden, który nie powinien być podjęty lekko lub szybko.

Po wybraniu nowego systemu i zakupie go, nadszedł czas, aby go wdrożyć.

Przed tym dniem, należy wykonać kopię zapasową wszystkiego w obecnym systemie i mieć system oparty na papierze w miejscu dla pierwszego dnia lub dwóch po tym. Trzeba też wyznaczyć dzień, w którym zainstalujemy system. Dobrym pomysłem jest weekend, zakładając, że Twoi pracownicy nie pracują w weekendy przy swoich biurkach, ponieważ zminimalizuje to zakłócenia.

Następna sprawa to szkolenia.

Upewnij się, że informujesz swoich pracowników na bieżąco o tym, co dzieje się w trakcie całego procesu i angażujesz ich w decyzje. To oni będą korzystać z systemu, więc ich zaangażowanie i opinie są kluczowe. Pomoże to również zmniejszyć niepokój w biurze - nie każdy lubi zmiany.

Upewnij się, że szkolisz swoich pracowników na nowym systemie dokładnie i odpowiedzieć na wszelkie pytania, które mają. Prawdopodobnie nastąpi okres przejściowy, w którym system papierowy może być nadal używany, tylko przez kilka dni, w celu wychwycenia wszelkich błędów i upewnienia się, że błędy nie występują.

Zmiana systemu komputerowego nie jest łatwym zadaniem, ale jeśli jesteś pewien, że przyniesie Ci korzyści, warto podjąć ten wysiłek.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie! Życzymy miłej i pomocnej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Kontakt
Powlekany czy niepowlekany?
Urządzenia wielofunkcyjne

Świeże newsy branżowe

Co zrobić, gdy... Biznes nie wydaje się rosnąć
Co zrobić, gdy ... Musisz zmienić swój system komputerowy
Co zrobić, gdy ... Chcesz zachęcić swoich pracowników do większej...
© Copyright singlembyc. All Rights Reserved.