Czy naprawdę da się podróżować po świecie i zarabiać na życie?

Przeczytaj jeszcze raz ten tytuł. Brzmi jak wymarzony scenariusz, prawda? Podróżowanie po świecie, oglądanie wszystkich zabytków, podziwianie kultury i poznawanie nowych ludzi, a przy tym zarabianie na życie.

Czy coś tak dobrego nie jest możliwe?

Jest to całkowicie możliwe, pod warunkiem, że przeprowadzisz badania, będziesz regularnie aktualizować swoje umiejętności i żyć w granicach swoich możliwości.

Według statystyk HSO szacuje się, że do 2020 r. połowa pracowników w Wielkiej Brytanii będzie pracować zdalnie. To bardzo dużo ludzi, którzy zmieniają sposób pracy, a przy okazji widzą świat!

W związku z tą dość wysoką statystyką, firmy muszą podjąć działania, aby zatrzymać swoich najlepszych pracowników i przyciągnąć nowe talenty. Sposobem na to jest oferowanie możliwości pracy zdalnej, zarówno dla obecnych pracowników, jak i jako sposób na rekrutację nowych pracowników, czy to na zasadzie freelancingu, czy pełnego zatrudnienia. W Calibre Office Furniture jesteśmy gorącymi zwolennikami wprowadzania nowych metod pracy, w tym możliwości pracy zdalnej i korzystania z umiejętności freelancerów.

Kilka sposobów, w jakie firma może zaoferować możliwości pracy zdalnej, to umożliwienie pracownikom pracy przez część czasu w biurze, a przez część w innym miejscu, lub zatrudnienie freelancerów lub cyfrowych nomadów, którzy mogą podróżować i pracować w tym samym czasie. Jedynym wymogiem jest to, aby pozostawali oni w kontakcie zawsze, gdy jest to konieczne, a to oznacza posiadanie silnego połączenia internetowego w godzinach pracy. W większości krajów na świecie Internet nie stanowi dużego problemu, więc nie powinno być z tym żadnych problemów.

Korzyści z podróżowania i pracy

Podróżowanie po świecie i praca mogą z pewnością bardzo podnieść morale danej osoby, a tym samym zwiększyć ilość wykonywanej przez nią pracy, a także podnieść jej jakość. Oczywiście firma nie musi kupować wysokiej jakości mebli biurowych dla tego pracownika, ponieważ go tam nie ma! Jeśli ta osoba pracuje częściowo w biurze, a częściowo poza nim, może zamiast tego korzystać z hot desking i krzeseł biurowych, co obniża koszty.

Dla pracownika możliwość podróżowania i pracy w tym samym czasie naprawdę mówi sama za siebie - oglądanie świata, zarabianie pieniędzy, brak niewytłumaczalnych luk w CV i doświadczenia, których nie można kupić za żadne pieniądze. Z punktu widzenia pracodawcy, zatrzymuje on pracowników, których bardzo ceni, a jednocześnie oszczędza pieniądze, ponieważ nie musi kupować mebli biurowych oraz w takim samym stopniu oświetlać i ogrzewać biura.

Oczywiście pracownicy zdalni nadal muszą znaleźć odpowiednie miejsce do pracy, a może to być korzystanie z przestrzeni co-workingowych lub po prostu założenie domowego biura i pracowanie w nim, gdy jest się w domu i najlepiej jak się da, gdy jest się poza nim. Przestrzenie do pracy grupowej zazwyczaj są wyposażone w najnowszy sprzęt i zapewniają komfortowe warunki, a niektóre z bardziej zaawansowanych technologicznie opcji oferują także takie opcje, jak inteligentne biurka itp.
Najlepszym sposobem na udaną pracę i podróż jest również posiadanie systemów i zorganizowanych metod. Kluczowe znaczenie ma również komunikacja oraz wspomniane wcześniej stałe połączenie z Internetem.

Przy urządzaniu domowego biura na czas, gdy pracownik jest w domu, istnieje wielu dostawców mebli biurowych oferujących elementy, które z łatwością można dostosować do warunków domowych, a jednocześnie nie wyglądają zbyt biurowo.

Mówiąc wprost, możliwość podróżowania po świecie i zarabiania pieniędzy w tym samym czasie jest czymś, co należy chwycić obiema rękami, jeśli dana osoba ma aspiracje odwiedzenia różnych krajów w ciągu swojego życia. W przypadku cyfrowego nomada istnieje możliwość ciągłego podróżowania, ale można też prowadzić podróżniczy tryb życia, pracując przez część czasu w domu jako freelancer, a przez resztę czasu podróżując z laptopem jako głównym towarzyszem.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie! Życzymy miłej i pomocnej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Kontakt
Powlekany czy niepowlekany?
Urządzenia wielofunkcyjne

Świeże newsy branżowe

Co zrobić, gdy... Biznes nie wydaje się rosnąć
Co zrobić, gdy ... Musisz zmienić swój system komputerowy
Co zrobić, gdy ... Chcesz zachęcić swoich pracowników do większej...
© Copyright singlembyc. All Rights Reserved.