Czy pracownicy biurowi przyszłości będą spełnieni?

Satysfakcja z pracy to bardzo ważna sprawa.

Jeśli lubisz swoją pracę, jeśli uważasz ją za wymagającą i wciągającą, będziesz z przyjemnością chodził do pracy każdego dnia. Będziesz chciał zrobić dodatkową milę i będziesz wydajnym pracownikiem podczas godzin spędzonych przy biurku.

Przy niezliczonych zmianach, które mają zrewolucjonizować biuro w przyszłości, czy to za miesiące czy lata, musisz zadać sobie jedno pytanie - czy pracownik biurowy przyszłości znajdzie tę satysfakcję z pracy w ten sam sposób? Czy będzie na tyle spełniony, by cieszyć się dniem pracy?

Sprawdź tę infografikę, która mówi o elementach składających się na satysfakcję z pracy.

Źródło - https://www.quillsuk.co.uk/job-satisfaction-and-happiness-in-the-workplace/

Prawdopodobnie w przyszłości będzie więcej opcji elastycznej pracy, co może odciągnąć pracowników od ich kolegów. Oczywiście, będzie to osobisty wybór, ale praca zdalna lub w domu wiąże się z ryzykiem izolacji.

Innym minusem tego, co może nadejść w przyszłości, jest rozwój technologii biurowej. Oczywiście, jest to idealne rozwiązanie dla produktywności, ale w pewnym stopniu zmieni role wielu ludzi. Choć roboty raczej nie wkroczą i nie przejmą władzy, będą różnice w sposobie pracy teraz i w nadchodzących latach.

Jak to wpłynie na pracowników?

Wszystko to spada na barki kierownictwa. Tak długo, jak kierownictwo wspiera swoich pracowników i skupia się na pozytywach każdej zmiany, która ma miejsce, pytając o ich opinie i sugestie oraz utrzymując ich zaangażowanie, nie powinno być żadnych problemów. Istnieje wiele pozytywnych zmian, których należy się spodziewać w przewidywanym biurze przyszłości. Na przykład, staje się bardziej zielony, bardziej elastyczny i większy nacisk na doświadczenie biurowe. Wygląda na to, że w rezultacie pracownicy będą szczęśliwsi i zdrowsi.

Wszelkie zmiany, które nie są mile widziane, jakiekolwiek by nie były, powinny być zarządzane ostrożnie i każdy powinien być o nich informowany. Tylko w ten sposób można zapewnić, że nikt nie będzie odczuwał nadmiernego niepokoju i stresu w wyniku nadchodzących zmian.

Czy zatem przyszli pracownicy biurowi będą spełnieni? Istnieje wiele powodów, aby tak sądzić. Większy nacisk na współpracę, tworzenie wszechobecnego ducha zespołu, elastyczne opcje pracy ułatwiające życie oraz wygodniejsze i zdrowsze miejsce pracy.

Pracodawcy muszą zadbać o to, by ich pracownicy czerpali radość z pracy, a jeśli chcą mieć dodatkowe obowiązki, by czuli się komfortowo, zwracając się do swojego kierownika i prosząc o nie. Polityka otwartych drzwi jest tutaj świetnym rozwiązaniem. Zapewnia ona, że pracownicy mogą omawiać problemy i sugestie oraz prosić o to, czego chcą lub potrzebują. Jest to duży plus w kierunku zapewnienia satysfakcji z pracy przez wiele lat.

Alternatywą jest sytuacja, w której pracownicy nie czują się spełnieni i czują się niedowartościowani. Kiedy tak się dzieje, morale szybko spada, firma staje się nieproduktywna, a zyski spadają. Tak wygląda sytuacja, gdy kierownictwo robią nie zarządza zmianą z rozwagą. Tak więc, jeśli chcesz, aby twoi pracownicy poradzili sobie z wszelkimi przeszkodami, które stoją na drodze do osiągnięcia pełnego biura przyszłego obrazu, pozostań przystępny, otwarty na dyskusję i zawsze szukający sugestii, jak sprawić, by rzeczy były lepsze dla twoich pracowników na co dzień.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie! Życzymy miłej i pomocnej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Kontakt
Powlekany czy niepowlekany?
Urządzenia wielofunkcyjne

Świeże newsy branżowe

Co zrobić, gdy... Biznes nie wydaje się rosnąć
Co zrobić, gdy ... Musisz zmienić swój system komputerowy
Co zrobić, gdy ... Chcesz zachęcić swoich pracowników do większej...
© Copyright singlembyc. All Rights Reserved.