Dlaczego zdrowie jest kluczowe w biurze przyszłości

Wszyscy wiemy, że pracownicy są najcenniejszym aktywem, jaki może posiadać firma.

Każdy menedżer wart swojej ceny wie również, że aby pracownicy byli zadowoleni, należy skupić się na słuchaniu ich, sprawić, by czuli się docenieni, zapewnić im komfortowe i wspierające środowisko pracy w nowoczesnym biurze oraz stawiać ich na pierwszym miejscu. Do tego wszystkiego dochodzi koncentracja na zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

Wniosek jest taki, że spędzamy ogromną ilość czasu siedząc przy naszych biurowych biurkach, niezależnie od tego, jaką rolę pełnimy. Jeśli przestrzeń, w której siedzisz, nie jest wspierająca ani zdrowa, jeśli regularnie wracasz do domu z bólami i nie cieszysz się z pracy, którą wykonujesz, to nie pomoże ci to stać się produktywnym i z pewnością nie sprawi, że będziesz chciał przejść dodatkową milę. Mając to wszystko na uwadze, nie jest niespodzianką, że biuro przyszłości będzie koncentrować się jeszcze bardziej na zdrowiu i dobrym samopoczuciu pracowników.

Jak menedżerowie mogą skupić się na zdrowiu pracowników?

Kiedy pracownik wie, że jego pracodawca troszczy się o to, jak sobie radzi i jak się czuje, ma poczucie lojalności. Oznacza to, że będą pracować ciężej, przejdą tę dodatkową milę i będą szczęśliwsi, siedząc na swoich krzesłach biurowych lub współpracując przy nowoczesnych stołach w sali konferencyjnej. Jest to pozytywny obraz, ponieważ gdy morale jest wysokie, wszystko w firmie jest na górze.

Oznacza to również wybór odpowiednich mebli biurowych dla pracowników, z których będą korzystać na co dzień. Ergonomiczne krzesła i biurka są idealne dla zwinnych miejsc pracy lub sytuacji hot desking, ponieważ można je dostosować do potrzeb danej osoby. Jednak w każdej sytuacji możliwość zmiany ustawień krzesła lub biurka oznacza, że masz indywidualne podejście, które pasuje do każdego pracownika i zmniejsza szanse na wystąpienie chronicznych dolegliwości bólowych.

To nie wszystko. Wdrożenie pakietu zdrowotnego dla pracowników to świetny pomysł. Może to obejmować porady dotyczące rzucania palenia, dostęp do zdrowych przekąsek w stołówce pracowniczej, poufne usługi doradcze, cięte cenowo członkostwa w siłowni, lista idzie dalej.

Im więcej zrobisz dla swoich pracowników, tym więcej oni odwdzięczą się tym samym. To takie proste.

W niedalekiej przyszłości może się okazać, że zdolność do zatrzymania obecnych pracowników i przyciągnięcia nowych talentów może zależeć od oferowanych przez Ciebie korzyści w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia. Oczywiście, nie tylko do tego będzie się to sprowadzać, ale coraz więcej pracowników słusznie stawia swoje zdrowie fizyczne i psychiczne na pierwszym miejscu i wybiera pracodawcę, który troszczy się o nie na tyle, aby stworzyć pakiet świadczeń i uhonorować je.

Z pewnością będzie to duży minus dla Twojej firmy, jeśli skupisz się tylko na zyskach i niczym więcej. Tak jest nawet teraz, ale jeszcze bardziej w przyszłości. Jeśli więc nie masz jeszcze pakietu dotyczącego zdrowia i dobrego samopoczucia, czas zacząć go tworzyć. Być może utworzysz grupę fokusową wśród swoich pracowników i dowiesz się, co chcieliby zobaczyć. W ten sposób poprawisz morale, pokażesz swoim pracownikom, że Ci zależy i dasz im dokładnie to, czego potrzebują, bez konieczności zgadywania. Wszystko to składa się na szczęśliwe miejsce pracy i bardzo wydajne.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie! Życzymy miłej i pomocnej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Kontakt
Powlekany czy niepowlekany?
Urządzenia wielofunkcyjne

Świeże newsy branżowe

Co zrobić, gdy... Biznes nie wydaje się rosnąć
Co zrobić, gdy ... Musisz zmienić swój system komputerowy
Co zrobić, gdy ... Chcesz zachęcić swoich pracowników do większej...
© Copyright singlembyc. All Rights Reserved.