Jakość wydruków

Jeśli chodzi o czynniki, które będą decydować o tym jaki będzie wydruk to na pewno warto tutaj wymienić sprzęt, tusz ale także to jaki papier będzie wykorzystywany. Na pierwsze dwa czynniki, które odnoszą się do sprzętu oraz tuszu najczęściej zwracamy uwagę, ale jeśli chodzi o papier to często o tym nie myślimy. Na tą chwilę mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że papier jest tak naprawdę bardzo ważnym elementem decydującym o jakości wydruków. Drukarki atramentowe mają wiele zalet, pośród których będzie niska cena, małe rozmiary czy możliwość drukowania obrazów wysokiej rozdzielczości. Wszystko to sprawia, że takie drukarki nadal są bardzo popularne wśród użytkowników.

Jednak mają także swoje wady, a największa będzie to, że materiały eksploatacyjne niestety są tutaj drogie i to podstawowa problemowa kwestia. A oprócz tego trzeba jeszcze mieć naprawdę dobry papier. O ile kwestię tuszu można rozwiązać wprowadzając zamiennik o tyle papier jest bardzo trudną sprawą, gdy chce się tutaj działać po kosztach. Tańszy papier wpłynie bowiem i to w sposób znaczący na jakość takiego wydruku. Dlatego właśnie papier przede wszystkim musi zostać idealnie dopasowany do tych tuszów jakie będzie się stosować.

Technologia druku polega na tym, że strzela się malutkimi kropelkami tuszu na papier i te formują tam plamki, których rozmiar zależy od tego jakie są zdolności absorpcyjne papieru. Duże znaczenie ma to jak głęboko papier wsiąka. Jeśli pojawi się odchylenie od normy to może doprowadzić do sytuacji, w której wydruk będzie widoczny na drugiej stronie, a nie na tym nam oczywiście zależało. Jeśli więc chcemy mieć naprawdę dobre wydruki to po prostu musimy myśleć zarówno o tuszu i drukarce jak i też o tym, że ważny jest papier i jego odpowiednie dobranie powinno nas zainteresować, by otrzymać perfekcyjny wydruk.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie! Życzymy miłej i pomocnej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Kontakt
Powlekany czy niepowlekany?
Urządzenia wielofunkcyjne

Świeże newsy branżowe

Co zrobić, gdy... Biznes nie wydaje się rosnąć
Co zrobić, gdy ... Musisz zmienić swój system komputerowy
Co zrobić, gdy ... Chcesz zachęcić swoich pracowników do większej...
© Copyright singlembyc. All Rights Reserved.