Oferta papieru do drukarek

Jeśli chodzi o papier do drukarek to doskonale przygotowaną ofertę ma między innymi firma Epson. Trzeba jednak wiedzieć nieco więcej o samych papierach, by wiedzieć, jaki wybrać, szczególnie gdy w grę wchodzi druk atramentowy. Tutaj wybrać można papier matowy, lśniący czy teksturowany.

Papier matowy - Będzie się bardzo dobrze nadawał do drukowania zdjęć, w których występuje miękkie przejście kolorów oraz odcienie pastelowe. Powierzchnia matowa pozbawiona będzie blasków i dlatego obraz pod różnymi kątami będzie różnie widziany. Powłoka dobrze rozproszy światło i wchłonie nam tusz. 

Gloss Papier lśniący nadaje się doskonale do drukowania materiałów reklamowych oraz drukowania zdjęć w wysokiej rozdzielczości z przeniesieniem nasyconych kolorów. Lśniąca powierzchnia tutaj sprawia, że zdjęcie będzie miało dodatkowe efekty w ramach gry kolorów.

Najbardziej rozpowszechnione są powłoki polimerowe Gloss. Do nich także odnosi się mikroporowate powłoki. Taka powłoka będzie powstawać na skutek szukania rozwiązania problemu z wysychaniem tuszu na powierzchni papieru. Problem polega na tym, że takie wysychanie nie będzie nadążało za tym, że druk jest tak szybki i dlatego jest konieczna taka warstwa, która będzie gwarantowała lepsze wchłanianie. Powłoka ma cząsteczki, które tworzą właśnie te mikro pory. W ten prosty sposób osiąga się zadowalający efekt i wysychanie jest tam zdecydowanie szybsze niż na zwykłej powierzchni.

Papier teksturowany - Jest to taki papier, który nadaje się do drukowania artystycznego. Jest to w zasadzie zwykły papier fotograficzny, jednak warstwa nie będzie tutaj gładka, ale posiada fakturę. Oczywiście będzie ona mogła imitować tekturę, skórę czy inne materiały. Stosowanie takiego papieru pozwala na tom by druk miał konkretną objętość.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy wyborze papieru? Drukuje się często tylko na jednej stronie, ale czasami drukujemy dwustronnie, a wtedy musimy właśnie sprawdzić czy nasz papier do takiego nadruku będzie się w ogóle nadawał.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie! Życzymy miłej i pomocnej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Kontakt
Powlekany czy niepowlekany?
Urządzenia wielofunkcyjne

Świeże newsy branżowe

Co zrobić, gdy... Biznes nie wydaje się rosnąć
Co zrobić, gdy ... Musisz zmienić swój system komputerowy
Co zrobić, gdy ... Chcesz zachęcić swoich pracowników do większej...
© Copyright singlembyc. All Rights Reserved.