Papier do atramentowych drukarek

Jeśli chodzi o papier do atramentówek to będzie on nieco inny, przede wszystkim dlatego że przygotowana jest tam specyficzna powłoka absorpcyjna. Najprostszy i tym samym również najbardziej oszczędny papier będzie się składał z dwóch warstw. Na bazę papieru nakłada się właśnie tą wspomnianą powłokę. Ta warstwa będzie determinować właściwości takiego papieru. Rozwój technologii druku atramentowego oraz poszerzenie zastosowania drukarki również o branżę związaną z fotografią tak naprawdę doprowadziło do sytuacji, w której papier do drukarki stał się skomplikowanym w produkcji materiałem.

Papier fotograficzny będzie specyficzny między innymi dlatego, że składa się z kilku różnych warstw, które są na siebie nakładane. Mają one oczywiście mikroskopijną grubość, ale składają się z różnych ważnych polimerów i substancji chemicznych. Na górną część położona zostaje specjalna warstwa absorpcyjna, a pośrednia warstwa jest w formie specjalnej bariery, która ma tam odpowiadać za zatrzymywanie nadmiernego wsiąkania tuszu. Jeśli chce się zwiększyć jasność i biel papieru to oczywiście dodatkowo na tą warstwę trzeba jeszcze przygotować specjalne optyczne rozjaśniacze. Każdy papier z kolejnych wyższych kategorii ma oczywiście więcej takich oświetlaczy na sobie i dzięki temu charakteryzuje się lepszą białością.

Skład każdego papieru jest jednak przygotowywany w zależności od tego przy jakich tuszach ma pracować. Dlatego z tymi tuszami, których będziemy używać w danej drukarce musimy odpowiednio zgrać również papier. Jest to bardzo ważne, jeśli będzie nam rzeczywiście zależało na odpowiedniej jakości wydruków. Koszt papieru jest wysoki, ale nie ma się co temu dziwić tak naprawdę skoro przygotowanie dobrego papieru wiąże się ze zużyciem w ramach prac aż 1,4 mln metrów kwadratowych papieru.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie! Życzymy miłej i pomocnej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Kontakt
Powlekany czy niepowlekany?
Urządzenia wielofunkcyjne

Świeże newsy branżowe

Co zrobić, gdy... Biznes nie wydaje się rosnąć
Co zrobić, gdy ... Musisz zmienić swój system komputerowy
Co zrobić, gdy ... Chcesz zachęcić swoich pracowników do większej...
© Copyright singlembyc. All Rights Reserved.