Papier do drukarki – czy to prosta sprawa?

Wydawać by się mogło, że wybranie papieru do drukarki nie może być niczym trudnym. Jednak jak się okazuje nic bardziej mylnego. Jest to ogromny temat, który można ciągnąć przez długi czas. Większość osób w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego jak wielkie znaczenie będzie miał wybór odpowiedniego papieru w procesie drukowania. Dostęp tak naprawdę mamy do wielu rodzajów papieru. Są to papiery typu gloss, ozdobne, satynowe, kolorowe, fotograficzne. Jednak tutaj będziemy mówić raczej o tym papierze białym do urządzeń biurowych. W sklepach mamy papie do użytku codziennego z podziałem na drukarki, do jakich będzie przeznaczony.

Zastanowić się będzie trzeba nad tym jakie elementy dla nas w wydrukach są najważniejsze. Czy zależy nam na jakości wydruku i wizualnym efekcie. Czy będziemy drukować obrazy i ważna będzie ostrość i odpowiedni kontrast oraz dobrze wyglądające kolory. Trzeba brać pod uwagę to w jakiej technice wydruki będą realizowane oraz jaki będzie format. Musimy myśleć o tym co jest tolerowane przez nasze urządzenie drukujące. Papier standardowy do drukarek, biały do codziennego użytku dzieli się na klasy w zależności od tego jaka jest jakość i właściwości wydruków. Zasady podziału przyjęte zostały przez firmę Xerox już wiele la temu.

Mamy klasy A, B, C, gdzie A będzie oznaczać najwyższą klasę jakościową a C wersję ekonomiczną. Tak naprawdę jednak tutaj zawsze będzie trzeba liczyć się z tym, że kupujemy biały papier i dobra jakość a różnica stanie się widoczna w momencie gdy papier C położy się obok papieru A. Jednak taki podział na pewno jest ułatwieniem i dzięki temu udając się do sklepu już będziemy nieco bardziej wiedzieli co nas interesuje i jakie elementy chcielibyśmy kupić, by osiągnąć zadowalające wydruki, które będą się oczywiście bardzo dobrze prezentować, a sam papier nie ulegnie zniszczeniu.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie! Życzymy miłej i pomocnej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Kontakt
Powlekany czy niepowlekany?
Urządzenia wielofunkcyjne

Świeże newsy branżowe

Co zrobić, gdy... Biznes nie wydaje się rosnąć
Co zrobić, gdy ... Musisz zmienić swój system komputerowy
Co zrobić, gdy ... Chcesz zachęcić swoich pracowników do większej...
© Copyright singlembyc. All Rights Reserved.