Papier do drukarki

Jak się okazuje znalezienie papieru do drukarki to rzecz skomplikowana i jeśli źle się go dobierze to niestety może mocno wpływać na jakoś druku a także na stan techniczny naszego sprzętu. Jeśli ktoś nie wie jak papier dobrać to powinien spytać kogoś, kto się na tym bardzo dobrze zna. Wybierając papier powinno się zwracać uwagę na jego gramaturę, kolor oraz połysk. Pośród różnych papierów będzie także ten uniwersalny papier do drukarki atramentowej, papier do drukarki laserowej czy igłowej.

Uniwersalny papier to oczywiście nośnik podstawowy jaki używany jest przez większość użytkowników. Taki papier będzie się nadawał do drukarek i kserokopiarek. Jednak przy druku atramentowym może się okazać, że jakość wydruku będzie niska. Szczególnie w momencie, gdy będzie się chciało drukować jakąś grafikę czy zdjęcie. Powodem będzie tutaj to, że tusz głęboko będzie wnikał w strukturę papieru i zaczną się pojawiać niedoskonałości takie jak różnego rodzaju wybrzuszenia. Nawet przy dobrej rozdzielczości nie będzie tutaj takiego efektu na jaki można byłoby oczekiwać.

Zainteresowaniem cieszy się także papier powlekany, który jest specjalnie przygotowany i ma na sobie specjalną żywiczną warstwę. Powlekanie wykonywane jest jednostronnie albo dwustronnie, najważniejsze jest to, że ta powłoka będzie zatrzymywać atrament i bazowa forma papieru nie będzie tutaj narażona na zniszczenie. Będzie można więc uzyskać dużo lepsze wydruki szczególnie w przypadku nadruków kolorowych. Papier do codziennego użytku najczęściej jest w rozmiarze A4. Rozmiar taki najlepiej nadaje się do urządzeń biurowych. Inne formaty są w przypadku papieru do zastosowań specjalnych albo fotograficznego. Można wybierać papier wielkości zdjęcia albo jakiś papier, którego charakter będzie rzeczywiście wyjątkowy. W sklepach jest wiele różnych papierów również, gdy weźmie się pod uwagę drukarki wielkoformatowe.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie! Życzymy miłej i pomocnej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Kontakt
Powlekany czy niepowlekany?
Urządzenia wielofunkcyjne

Świeże newsy branżowe

Co zrobić, gdy... Biznes nie wydaje się rosnąć
Co zrobić, gdy ... Musisz zmienić swój system komputerowy
Co zrobić, gdy ... Chcesz zachęcić swoich pracowników do większej...
© Copyright singlembyc. All Rights Reserved.