Papier offsetowy

Okazuje się, że tak naprawdę coraz większe grono użytkowników drukarek atramentowych czuje zawód w momencie, gdy do wydruków zaczyna stosować tak zwany papier offsetowy. Standardowy papier offsetowy produkowany jest ze specjalnej masy celulozowej, do której dodana zostaje lignina. Jedynie papier z wyższej kategorii będzie dodatkowo impregnowany również przy użyciu specjalnych smół specjalistycznych, by udało się dzięki temu w sposób znaczący poprawić jego gramaturę. Taki papier będzie raczej tani i stosowany jest przede wszystkim do ksero albo też do drukarek laserowych.

W druku atramentowym bardzo szybko okaże się, że zacznie on pokazywać swoje liczne minusy i po prostu się nie sprawdzi. Kropelki tuszu będą bowiem tutaj przygotować takie plamki, które będą się rozpływać i tym samym będą większe niż odległości jakie są między dyszami. Z tego też powodu drukarka nie będzie w stanie tutaj osiągnąć odpowiednich jakości w przypadku przenoszenia kolorów. Dodatkowo kropelki zaczną szybko wsiąkać w strukturę papieru i niestety okaże się, że kolory będą tutaj zdecydowanie przyciemnione. Tym nie mniej taki papier będzie się dobrze sprawdzał w momencie, gdy będzie się jedynie drukować tekst i nie będzie tam dużej ilości obrazów.

W pewnej części producenci starają się walczyć z drukiem atramentowym na papierze offsetowym ponieważ mniejszą wielkość kropelki jak będzie się pojawiać a także wprowadzają tak zwany tusz pigmentowy. Takie rozwiązania mają sprawić, że druk na takim papierze będzie estetycznie dużo lepiej wychodził. Trzeba się jednak liczyć z tym, że takie wydruki będą trwały dużej a tym samym może niestety dochodzić do sytuacji, w których tusz w dyszach będzie zasychał a to jak się okazuje jest już dość istotnym problemem, z którym nie będzie można sobie łatwo poradzić.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie! Życzymy miłej i pomocnej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Kontakt
Powlekany czy niepowlekany?
Urządzenia wielofunkcyjne

Świeże newsy branżowe

Co zrobić, gdy... Biznes nie wydaje się rosnąć
Co zrobić, gdy ... Musisz zmienić swój system komputerowy
Co zrobić, gdy ... Chcesz zachęcić swoich pracowników do większej...
© Copyright singlembyc. All Rights Reserved.