Papier offsetowy

Okazuje się, że tak naprawdę coraz większe grono użytkowników drukarek atramentowych czuje zawód w momencie, gdy do wydruków zaczyna stosować tak zwany papier offsetowy. Standardowy papier offsetowy produkowany jest ze specjalnej masy celulozowej, do której dodana zostaje lignina. Jedynie papier z wyższej kategorii będzie dodatkowo impregnowany również przy użyciu specjalnych smół specjalistycznych, by udało się dzięki temu w sposób znaczący poprawić jego gramaturę. Taki papier będzie raczej tani i stosowany jest przede wszystkim do ksero albo też do drukarek laserowych.

W druku atramentowym bardzo szybko okaże się, że zacznie on pokazywać swoje liczne minusy i po prostu się nie sprawdzi. Kropelki tuszu będą bowiem tutaj przygotować takie plamki, które będą się rozpływać i tym samym będą większe niż odległości jakie są między dyszami. Z tego też powodu drukarka nie będzie w stanie tutaj osiągnąć odpowiednich jakości w przypadku przenoszenia kolorów. Dodatkowo kropelki zaczną szybko wsiąkać w strukturę papieru i niestety okaże się, że kolory będą tutaj zdecydowanie przyciemnione. Tym nie mniej taki papier będzie się dobrze sprawdzał w momencie, gdy będzie się jedynie drukować tekst i nie będzie tam dużej ilości obrazów.

W pewnej części producenci starają się walczyć z drukiem atramentowym na papierze offsetowym ponieważ mniejszą wielkość kropelki jak będzie się pojawiać a także wprowadzają tak zwany tusz pigmentowy. Takie rozwiązania mają sprawić, że druk na takim papierze będzie estetycznie dużo lepiej wychodził. Trzeba się jednak liczyć z tym, że takie wydruki będą trwały dużej a tym samym może niestety dochodzić do sytuacji, w których tusz w dyszach będzie zasychał a to jak się okazuje jest już dość istotnym problemem, z którym nie będzie można sobie łatwo poradzić.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie! Życzymy miłej i pomocnej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Kontakt
Powlekany czy niepowlekany?
Urządzenia wielofunkcyjne

Świeże newsy branżowe

10 zalet coworkingu
Kiedy faktura papieru do drukarki ma znaczenie?
Jakość wydruków
© Copyright singlembyc. All Rights Reserved.