Przerwy to szybka droga do spokojniejszego miejsca pracy

Czy zawsze wykorzystujesz przerwy w ciągu dnia pracy?

Czy zawsze wykorzystujesz przydzielony Ci corocznie urlop wypoczynkowy?

Jeśli nie, to dlaczego?

Może Ci się wydawać, że pracując bez wytchnienia i nie robiąc przerw, tak naprawdę osiągasz więcej, ale to dalekie od prawdy. Nie robiąc przerw, nie pozwalasz swojemu umysłowi i ciału na odpoczynek, którego potrzebuje i nie będziesz mógł się skoncentrować.

Co się dzieje, gdy czujesz, że nie możesz się skupić i zaczynasz popełniać błędy w wyniku? Stajesz się zestresowany, ot co.

Stres w miejscu pracy jest czymś, co wszyscy musimy zacząć traktować bardziej poważnie. Nie tylko sprawia on, że dzień pracy przy biurku jest bardziej niż trochę żałosny, ale dla firmy może być niezwykle kosztowny. W najgorszych scenariuszach stres może prowadzić do poważnych, a nawet śmiertelnych schorzeń.

Jak widać, stres nie jest czymś, co należy traktować lekko.

Zawsze robienie przerw oznacza, że masz czas na ponowne skupienie się i pamiętanie, że nie wszystko kręci się wokół pracy! Tak, jesteś w pracy przez określoną liczbę godzin dziennie i musisz dać z siebie wszystko w tych godzinach, ale musisz też dać swojemu umysłowi kilka minut na ponowne dostosowanie się i uspokojenie. Dlatego świetnym pomysłem jest wychodzenie na zewnątrz w czasie przerw, ale jeśli pogoda nie sprzyja, warto mieć w budynku miejsce, które jest spokojne i relaksujące.

Idealnie nadają się do tego przestrzenie z przerwami. Dekorowanie tej przestrzeni w spokojny i wygodny sposób jest idealne. Postaw na kolory takie jak niebieski, żółty lub zielony i kilka roślin tu i tam, aby wnieść trochę uzdrawiającej magii Matki Natury. Upewnij się, że meble biurowe, które masz w tych przestrzeniach są wygodne i wspierające, takie jak sofy biurowe i kabiny biurowe, jako tylko jeden pomysł.

Jeśli nie masz miejsca na pełny obszar breakout, upewnij się, że masz jakiś rodzaj przestrzeni, i włączyć na zewnątrz, jeśli jesteś w stanie.

Jedną z głównych przyczyn stresu w miejscu pracy jest poczucie braku kontroli. Może to być spowodowane tym, że nie możesz się skoncentrować z powodu złego wystroju biura, ponieważ obciążenie pracą jest zbyt duże, masz zbyt rygorystyczne terminy, nie masz szkolenia potrzebnego do wykonania określonego zadania lub po prostu dlatego, że zbyt mocno się forsujesz i potrzebujesz przerwy.

Słuchaj swojego ciała. Jeśli jesteś ciągle zmęczony, jeśli popełniasz błędy, jeśli nie możesz się skupić przez zbyt długi czas, jeśli masz milion i jeden zadań i nie możesz zrobić postępu w żadnym z nich, i jeśli czujesz się obolały od zbyt długiego siedzenia przy biurku, nadszedł czas, aby zrobić sobie przerwę.

Pracodawcy muszą zapewnić ci przerwy w ciągu dnia, jednak liczba przerw, na które możesz sobie pozwolić, zależy od liczby godzin pracy itp. Sprawdź politykę dotyczącą przerw w Twoim miejscu pracy i pamiętaj, aby wykorzystać to, do czego jesteś uprawniony. Nie trzeba również wspominać, że zdecydowanie powinieneś wykorzystać cały przysługujący Ci urlop roczny - jest zbyt wiele fantastycznych miejsc do zobaczenia, aby utknąć w swoim fotelu biurowym bez potrzeby!

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie! Życzymy miłej i pomocnej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Kontakt
Powlekany czy niepowlekany?
Urządzenia wielofunkcyjne

Świeże newsy branżowe

Co zrobić, gdy... Biznes nie wydaje się rosnąć
Co zrobić, gdy ... Musisz zmienić swój system komputerowy
Co zrobić, gdy ... Chcesz zachęcić swoich pracowników do większej...
© Copyright singlembyc. All Rights Reserved.