Wyzwania dla pracowników w biurze przyszłości

Nic nigdy nie pozostaje długo takie samo.

Mówi się, że "zmiana jest równie dobra jak odpoczynek", ale kiedy ta zmiana dotyczy Twojej sytuacji w pracy, może być trudno się z nią pogodzić.

Ponieważ przyszłe biuro rozwija się na naszych oczach, prawdopodobnie czeka nas kilka zmian. Oznacza to wyzwania dla pracowników, ale ogólnie rzecz biorąc, znacznie lepszą sytuację w pracy niż ta, którą mamy obecnie.

Menedżerowie muszą pomóc pracownikom w radzeniu sobie z każdą zmianą, która pojawia się w miejscu pracy. Jest to podstawowa wiedza z zakresu zarządzania. Zmiana może powodować niepokój dla niektórych pracowników, a kiedy to nastąpi, stres szybko następuje, a następnie niskie morale uderza resztę zespołu. W większości przypadków jest to po prostu martwienie się o to, co "może" się wydarzyć, a nie o fakty dotyczące tego, co się wydarzy. Ucząc się przyjmować zmiany, pracownik biurowy przyszłości szybko zauważy, że nic złego raczej się nie wydarzy.

Zapoznaj się z tą infografiką, która zawiera kilka bardzo przydatnych porad dotyczących radzenia sobie ze zmianami w miejscu pracy.

Źródło - https://catherinescareercorner.com/2016/05/03/how-to-cope-with-change-at-work-10-ways/

Poza koniecznością radzenia sobie z samą zmianą, z jakimi wyzwaniami mogą się zmierzyć pracownicy w przyszłości?

Podejmowanie decyzji o elastyczności pracy

Prawdopodobnie największą zmianą, jaka może nastąpić w świecie biurowym, jest wzrost liczby osób, które decydują się na pracę zdalną lub z domu. Pracownicy muszą dokładnie przemyśleć, czy jest to coś, co chcieliby robić i dlaczego. Elastyczna praca nie odpowiada każdemu, ale dla tych, którzy uznają ją za przydatną, przynosi niezliczone korzyści.

Pracownicy muszą być otwarci na zmiany w tym zakresie sposób ale też pamiętać, że żadna sytuacja zawodowa nie jest w 100% idealna. Jeśli pracownik chce pracować w sposób elastyczny, musi złożyć wniosek o elastyczny czas pracy, zwracając szczególną uwagę na wszelkie problemy biznesowe, które mogą pojawić się w wyniku tego, że nie będzie siedział przy swoim stałym biurku, a następnie zaproponować sposoby obejścia tego problemu. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że prośba zostanie przyjęta niż odrzucona.

Wykorzystanie nowych technologii biurowych

Technologia stale się rozwija i zmienia i nie wygląda na to, aby w przyszłości miało być inaczej! Pracownicy muszą być gotowi na przyjęcie nowej technologii i dostrzec korzyści, jakie może ona przynieść, zamiast się jej obawiać. Dobrą wiadomością jest to, że AI, sztuczna inteligencja, raczej nie przejmie całkowicie świata biurowego, co oznacza, że roboty nie wkroczą i nie ukradną miejsc pracy!

Jednak bycie otwartym na nowe szkolenia i zrozumienie, co potrafi nowy pakiet oprogramowania, ma kluczowe znaczenie.

Jasne określenie przyszłych aspiracji

Pracownik biurowy przyszłości z pewnością ma wiele opcji, a miejsce pracy ogólnie rzecz biorąc będzie zaprojektowane wokół ich potrzeb. Oznacza to, że pracownicy muszą dokładnie przemyśleć, czego chcą od swojej kariery i wykonać ruch, aby osiągnąć swój potencjał. Być może nie jest to szczególne wyzwanie, ale w obliczu zwiększonego nacisku na satysfakcję z pracy, być może nadszedł czas, aby naprawdę zastanowić się, czego chcesz od swojej przyszłej kariery.

Autorzy portalu

logo-footer

Witamy na naszej stronie! Życzymy miłej i pomocnej lektury naszych artykułów. 

Często czytane

Kontakt
Powlekany czy niepowlekany?
Urządzenia wielofunkcyjne

Świeże newsy branżowe

Co zrobić, gdy... Biznes nie wydaje się rosnąć
Co zrobić, gdy ... Musisz zmienić swój system komputerowy
Co zrobić, gdy ... Chcesz zachęcić swoich pracowników do większej...
© Copyright singlembyc. All Rights Reserved.